BRENDI

3M
4PRO
ABAC
Adamik
AEG
AEON Laser
Agrinova
Airmec
Airrex
AL KO
Alfa-Therm
Alfain
Apac
Ariens
B&S
visi

Zāles pļāvēji

Pavasarī, līdz ar zāles augšanu pieaug vajadzība un pieprasījums pēc zāles pļāvējiem, jo katrs kārtīgs cilvēks vēlas, lai mauriņš viņa mājas priekšā būtu glīti nopļauts. To var paveikt ar zāles pļāvēju vai ar trimmeri. Zālāja trimmera uzbūve ir ļoti vienkārša: darbarīka augšdaļā esošais motors liek rotēt uz spēka pārnesuma vārpstas darbarīka apakšgalā esošai griezējiekārtai- trimmera galvai ar griezējauklām.

Kas tad ir tie faktori, kuri būtu jāņem vērā, iegādājoties jaunu zāles pļāvēju vai trimmeri, lai tas būtu atbilstošs jūsu vajadzībām? Palīdzēt varētu atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

  • Kāds ir pļaujamās teritorijas lielums?

  • Vai šī teritorija ir klaja un līdzena, vai arī tajā ir koki un krūmi?

  • Kādam pļaušanas veidam vai stilam es dodu priekšroku?

Iegādājoties zāles pļāvēju vai trimmeri izvēle ir diezgan plaša: MTD, Stiga, Dolmar, Honda, Husqvarna u.c.

Pirmais kam jāpievērš uzmanība ir barošanas avota izvēle. Var izvēlēties mehānisko jeb stumjamo pļāvēju, elektrisko pļāvēju, pļāvēju ar benzīna dzinēju, pļāvēju-pašgājēju ar benzīna dzinēju vai pat mauriņa traktoru. Pirmie divi ir nedaudz lētāki un ir piemēroti mazākām teritorijām, pļāvējs ar benzīna dzinēju ir visizplatītākais, bet dārza traktors ir neaizvietojams lielu pļaujamo teritoriju gadījumā. Elektriskie pļāvēji ir vienā cenu līmenī ar mehāniskajiem.

Ja nepieciešams pļaut zālāju nelīdzenās vietās, grāvju malās vai ap kokiem un krūmiem, tad jāiegādājas zālāja trimmeris. Trimmeri var būt elektriskie vai benzīna.

Pēc pļaušanas veida pļāvējus var iedalīt zāli atstājošos, zāli savācošos un mauriņu mulčējošos. Mauriņu mulčējošie zāles pļāvēji kādu laiku smalcina nopļauto zāli un tad izsēj to. Savācošie pļāvēji ir ļoti piemēroti mazāku mauriņu kopšanai. Pļaujot ar savācošo pļāvēju, nopļautā zāle tiek savākta konteinerā, kas pievienots pļāvējam. Konteiners laiku pa laikam ir jāizber. Plašā izvēlē ir pieejami arī tā saucamie “divi vienā” vai “trīs vienā” pļāvēji. Tos raksturo galvenokārt elastība pļaušanas veida izvēlē. Mauriņu pie terases malām ir iespējams pļaut ar savācēju, tā iegūstot tīru mauriņu, attālākas vietas var pļaut ar mulčētāju vai zāles izmetēju.

Pļaušanas platums parasti ir standarta, no 32 centimetriem un vairāk. Pļāvēja asmenim ir jābūt noteiktam rotēšanas ātrumam, kas savukārt ir saistīts ar dzinēja apgriezienu skaitu. Pļaušanas platums un ierīces jauda ir savstarpēji saistīti.

Piemērotais pļāvējasmens (darba joslas) platums atkarībā no pļaujamās platības būtu: 200 m² - 32 cm, 350 m² - 40 cm, 500 m² - 40 – 46 cm, 1000 m² - 40 – 48 cm, 1500 m² - 45 – 53 cm.

Lai zāles pļāvējs kalpotu ilgāk, svarīga ir tā apkope. Pavasara apkopē pļāvējam ar benzīna dzinēju būtu jānomaina gaisa filtrs, eļļa un degviela, jāpārbauda un vajadzības gadījumā jānomaina svece, kā arī jāuzasina asmens.

 


 

 
Autortiesības © Instrumentu Servisa Centrs 2009 


 

Uz augšu