BRENDI

3M
4PRO
ABAC
Adamik
AEG
AEON Laser
Agrinova
Airmec
Airrex
AL KO
Alfa-Therm
Alfain
Apac
Ariens
B&S
visi


Zemes frēzes un kultivatori ir neatņemami palīgi dārza darbos, jo neatkarīgi no dārza rakstura un veida, tajā vienmēr ir augsne. Rūpīgāk un gādīgāk apkopjot augsni, tā dāsnāk jums dos plaukstošu krāšņumu un saldus augļus. Dārzkopība, tāpat kā visas citas nozares, prasa smagu darbu un lielu atdevi, kur lielisks un neatsverams palīgs ir pareizi izvēlēts un jaudīgs kultivators jeb zemes frēze.

Zemes frēzēm asmeņi ir vienīgais piedziņas veids, tie nodrošina zemes uzirdināšanu un veic transportēšanas funkciju. Zemes frēzes kustības ātrumu un uzirdināšanas slāņa biezumu regulē ar uz spiediena intensitāti uz zemes frēzes aizmugures daļā esošo iegremdējamo bremzi, jeb piesi.

Mazākie zemes frēžu modeļi aizstāj lāpstu un kapli, bet lielākie jaudas ziņā jau ir pietuvojušies tā dēvētajiem motoblokiem vai minitraktoriņiem. Uzreiz jāteic, ka zemes frēze ir visai robusts un agresīvs darbarīks, tādēļ tam vajadzīgas spēcīgas rokas un daudz enerģijas. Arī prāts šajā nodarbē nav par skādi: svarīgi apzināties konkrētā modeļa spējas un necensties paveikt to, kas pa spēkam tikai traktoram. Tieši tādēļ kārtīgi jāiepazīstas ar piedāvājumu un jākonsultējas ar zinošu pārdevēju, kuru lielākas cerības sastapt ir specializētā veikalā. Speciālists ātri noskaidros dārzkopja vajadzības un ieteiks piemērotāko modeli. Instrumentu servisa centrs SIA, vajadzības gadījumā arī veiks zemes frēzes montāžu un lietošanas instruktāžu.

Vismazākās ir elektriskās zemes frēzītes, kas paredzētas augsnes uzrušināšanai siltumnīcā vai puķu dobē. Pārējās darbina ar četrtaktu benzīna motoriņiem, un nosacīti tās var iedalīt trīs grupās – mazās, vidējās un lielās.

Mazākajiem modeļiem ir vienkāršāka konstrukcija, mazjaudīgs motoriņš un neliels darba platums. Vidēja izmēra modeļiem – lielāks, turklāt to var pēc vajadzības mainīt, jo frēze sastāv no maināmām asmeņu sekcijām. Šie modeļi ir universāli, tiem iespējams noņemt asmeņus, pielikt riteņus un uzstādīt papild­aprīkojumu – arklu, kultivatoru vai vagotāju. Lielākie, jaudīgākie modeļi visbiežāk ir ar riteņu piedziņu un atpakaļgaitu, taču nav tik universāli, izņemot motoblokus. Ražīgākās zemes frēzes parasti ir paredzētas tikai vienam pamatdarbam, un tām pa spēkam arī smagākas augsnes apstrāde samērā lielākā dziļumā.


Uz doto momentu tirgū piedāvājumā ir trīs tipa kultivatori jeb zemes frēzes:

- akumulatora kultivatori jeb akumulatora zemes frēzes, darbināmi uz akumulatora bateriju maziem darbiem tādiem, kā starp vagu uziridināšanai....lielākais ieguvums neatkarība no elektrības kabeļa vai ikgadējās apkopes servisā benzīna dzinējam

- zemes frēzes jeb kultivatori darbināmi ar iekšdedzes dzinēju, kā degvielu izmantojot benzīnu vai dīzeļdegvielu....savukārt šeit lielākais ieguvums ir jauda un spēks

- klutivators jeb zemes frēze, kā piedziņu izmantojot elektrodzinēju, šāda veida tehnika ir, kā zelta vidusceļš starp benzīna un uz akumulatoru darbināmu kultivatoru

Autortiesības © Instrumentu Servisa Centrs 2009 


 

Uz augšu